Your privacy settings

We and our 18 partners store and/or access information on a device, such as unique IDs in cookies to process personal data. You may accept or manage your choices by selecting accept or reject all, or at any time in the privacy policy page. These choices will be signalled to our partners and will not affect browsing data. Your choices will change how we tailor your shopping experience on our website.

To modify your consent choices, you can do so by clicking on Cookie settings in the footer.

We and our partners process data to

Use precise geolocation data. Actively scan device characteristics for identification. Store and/or access information on a device. Personalised advertising and content, advertising and content measurement, audience research and services development.

  • Skip to main content
  • Skip to search
  • Register
  • Sign in
  • Help
Tesco Home
GroceriesMy FavouritesSpecial OffersDelivery Saver
Filters
Sort and filter
Sort by (Required)
Filter by

Filters should not be used as an alternative to medical advice. Always check the label.

In partnership with SpoonGuru. Find out more about each filter

  1. Food Cupboard
  2. Tea
  3. Green Tea Bags
  4. Fruit Green Tea Bags
Back to Green Tea Bags

Fruit Green Tea Bags

    0 items

    Relevance
    Showing 1 to 8 of 8 items
    • Tesco Green Tea & Lemon 20 Pack 50g

      4 (44)

      More like this

      €0.50

      €10.00/kg

    • Barry's Green Tea With Lemon 40S 80G

      More like this

      €4.59

      €57.38/kg

    • LIPTON ICE TEA Black Tea Peach 10 Tea Bags 35G

      5 (1)

      More like this
      Clubcard Price

      €3.25 Clubcard Price

      (€92.86/kg)

      Offer valid for delivery from 30/09/2026 until 10/11/2026

      €4.25

      €121.43/kg

    • Twinings Lemon Green Tea 20 Pack 40g

      5 (2)

      More like this

      €3.20

      €80.00/kg

    • Clipper Organic Fair Trade Lemon Green Tea 20S 40G

      More like this

      €3.25

      €81.25/kg

    • LIPTON ICE TEA Green Tea Citrus Mint 10 Tea Bags 35G

      More like this
      Clubcard Price

      €3.25 Clubcard Price

      (€92.86/kg)

      Offer valid for delivery from 30/09/2026 until 10/11/2026

      €4.25

      €121.43/kg

    • Twinings Pear & Apple Green Tea 20 Pack 40g

      More like this

      €3.20

      €80.00/kg

    • Thompson's Green Tea With Lemon 40'S 80G

      More like this
      Clubcard Price

      €3.00 Save 25% Clubcard Price

      (€37.50/kg)

      Offer valid for delivery from 30/09/2026 until 10/11/2026

      €4.00

      €50.00/kg

    Showing 1 to 8 of 8 items

    • 1

    Basket


    €0.00 Guide price

    €0.00Guide price
    Checkout

    Groceries


    Reserve a slot for either home delivery or collection

    Grocery basket empty

    Products you add to your basket will appear here

    Here to help

    • My Account
    • My Grocery Orders
    • Help & FAQs
    • Product Recall
    • Privacy centre

    About

    • Accessibility
    • Privacy & cookies policy
    • Terms & Conditions
    • Legal guarantee rights

    Ways to save

    • Delivery Saver
    • Clubcard
    • Click+Collect

    Contact us

    • Tesco.ie
    • Store locator
    • 1800 248 123

    © 2026 Tesco.ie. All rights reserved

    Visa SecureMastercard ID CheckAmerican Express SafeKeyTesco BankMaestroClick to verify if this website is operating legally. (opens an external site in a new window)